Nu har vi anlänt till vår destination i Spanien. 🙂 Resan har gått bra och vi har kört ca 300 mil för att komma hit. Varannan natt har vi kört på och sovit i bilen på en säker rastplats och varannan på camping i vårt smarta taktält. Vi kommer att göra längre blogginlägg om vår resa, men vill ändå dela med oss lite av de vackra länder vi färdats i.
I DANMARK blev det premiär för vår nya takvåning. 😀
Tyskland
Första cachen i Tyskland. Hinten var 10 Uhr (kl.10) 🙂
Holland
Vid en cache i ett vårgrönt Holland.
Och en allé långt från allfartsvägarna.
Belgien
Belgiska kor.
Luxemburg
Vid en cache som heter Pyramid.
Och en liten söt by.
Frankrike
En spännande gammal borg. Givetvis med en burk. 🙂
Och en liten fransk by på en kulle.
Det här blev ett väldigt enkelt blogginlägg. Nu börjar uppkopplingen bli seg, så vi får bjuda på den spännande resan genom Andorra ner hit till Spanien nästa gång. Förhoppningsvis imorgon.
Tack för oss och ha det gott!
Härligt bilder. Vilket äventyr att resa genom så många länder och chacha på fina ställen.
Härligt. Nu har Ulf skjutsat Emil till tågstationen. Ha det så bra i fortsättningen kul att få ta del av eran resa!!!! Kraaaam Britt Marie
Avis!
För mig som sitter hör hemma så är det en fröjd att få hänga med på er resa! Ser fram emot nästa reserapport!!!!
Cachingen och bilresan Frankrike – Andorra – Spanien är grymt bra – jag antar att ni håller med 🙂 God fortsatt tur!
Oj, så spännande att resa igenom alla dessa länder 🙂 vad vackert vi har det i Europa! kul att få höra mer sedan. Ha det gott nu! Kramar
Fina bilder, spännande att följa er resa. Taktältet ser häftigt ut, hur ser det ut inuti?
Ha det bra. Kram Ulf