Nu har vi firat min födelsedag. Den var väldigt jämn det här året – halvvägs till hundra. 🙂
Till vackra Trummelsberg bjöd vi in de närmaste för ett dygn ute i den härliga naturen där. Kul att de flesta hakade på och övernattade i tält också.
De hade gjort en så fin överraskning till mig där jag fick ta mig igenom värsta skattjakten som liknade både Fångarna på Fortet och Mästarnas mästare. Jag fick möta både Fader Foura, tända eld med eldstål och bränna av ett snöre, göra en pilbåge samt leta högt och lågt efter presenterna. Jättekul. 😀 Min syster filmade det hela med mobilen.
Hasse tog lite bilder med drönaren.

Trummelsberg
Det är så fint i Trummelsberg. Verkligen en härlig plats att fira födelsedagen på. Vädret var med oss också.

Brygga i Trummelsberg
Tack alla nära och kära för det härliga firandet. Det var så mysigt och alldeles lagom enkelt med den fina naturen som inramning. 🙂

Bryggan och sjön
Tack också till ALLA som på olika sätt uppmärksammade min födelsedag. Jag känner mig överväldigad av alla hälsningar, kort, slantar, blommor och presenter. ❤
Ha en fin eftermiddag och kväll!
Åh härliga bilder att minnas till. Härligt att fira dig i naturen!!! ❤ ❤ ❤
Ja det var ett härligt dygn i naturen. ❤ Kram.
Vilket trevligt födelsedagsfirande, som naturligtvis passade dig som hand i handske! Trummelsberg är både magiskt och vackert!
Ja, jag valde det istället för att ha en fest i någon lolkal. Tyckte det var kul att ta med släkten ut i bushen. 🙂 Trummelsberg är en fantastisk plats. Ha det gott.
Avundsvärt att få en sådan födelsedag. Jag ska fylla 70 om några dagar men får hålla till godo med en trädgård. Inte så dåligt det heller men nog skulle jag vilja backa lite och kunna ta tillvara naturen precis som ni gör.
Hurra för dig!
Åh, då får jag gratulera så här lite i förskott. 🙂 En trädgård är inte så dumt heller. Nu är det ju den vackraste tiden att vara ute. Hoppas vädermakterna är med dig också.
Grattis i efterskott! Vilken vacker plats! Härliga bilder!
Tack så mycket. 🙂 Ja, visst är det en underbar plats i naturen. Ha det gott.
gratulerar till halvt!!//Nyal
Tack så mycket. 🙂 Ha en fin dag.
Grattis i efterhand och du ser ut att ha haft ett magiskt och mycket passande födelsedagsfirande
Tack så mycket. 🙂 Ja, det var verkligen ett firande som jag uppskattade i den magiska naturen. Ha en fin lördagskväll.
Grattis i efterskott!!!
Tack så mycket. 🙂 Ha en fin vecka.