Idag är det midvintersolstånd, den kortaste dagen på året. Visst känns det hoppfullt att vi snart går mot ljusare tider igen?
Klockan 10:44 idag vänder det. 🙂

Midvintersolstånd
Det har varit så härligt vintrigt här. Efter flera i stort sett snöfria vintrar på den norska västkusten så känns det fantastiskt och magiskt med den vita gnistrande snön. Det är som att man vill omfamna den.

Underbara vinter
Det gäller att passa på att ge sig ut och njuta, för nu är det töväder igen. Här kommer lite bilder från de fina gnistrande dagarna. (Klicka gärna för större version och bildspel)
Vi kommer att fira julen tillsammans med nära och kära, men på Annandagen ska vi ha ett geocaching- ”Ut på tur-event” här i Fagersta samt ett Annandags-CITO där vi samlas och städar ett område i naturen.
Vi vill passa på att önska alla här en riktigt GOD JUL. ❤
Vi hoppas på flera härliga och gnistrande vinterdagar. Bilden här nedan är från Högbyn.

Skoterled
God Jul tillbaks!
Kul med lite vackra snöbilder, men jag kan inte förneka att jag föredrar inläggen från era Norgeturer 🙂
Ja, visst – Norge är en klass för sig. 🙂 Ha det gott.
Tack detsamma och tack för fina vinterbilder.
Tack. 🙂 Ha en fin dag.
Tack detsamma! Vilka härliga vintriga bilder!
Tack. 🙂 Önskar Dig en fin Jul.
Härliga vintriga bilder tack ❤ Ja nu går vi mot ljusare tider. Kraaaaam ❤ ❤ ❤
Ja, visst är det härligt. 🙂 Dagarna blir längre och ljusare. Kram. ❤